Óra - Ékszer - Nyíregyháza
Írj nekünk - Óra - Ékszer - Nyíregyháza

Ékszereinket rendszeresen tisztán kell tartani...

Fontos tudni, hogy ékszereinket mint pl. ruháinkat is, rendszeresen tisztítán kell tartanunk. Legtöbb esetben a hozzá nem értő kezek inkább árthatnak, mint használhatnak.Kényesebb ékszereink tisztítását és mozgó alkatrészek, zárak ellenőrzését célszerű  ötvösre bízni!

Agresszív vegyszerekkel vagy súrolóporral ékszereket soha ne tisztítsuk, mert csúnya, mély karcok keletkezhetnek a felületen. Helyettük inkább jól alkalmazható a folyékony mosogatószer és egy puha szőrű fogkefe.Egy tálkában forró vízben kevés mosogatószert feloldunk, ezután a puha szőrű kefével áttisztítjuk az ékszert. Abban az esetben ha nem tartalmaz szerves eredetű drágakövet az ékszer, borostyán, gyöngy, csont stb, ki is főzhetjük az ékszert.

Gyakran előfordul, hogy a kövek alján zsíros szennyeződések megtapadnak, amelyek nagy mértékbencsökkentik a kövek ragyogását.

Fontos dolog hogy lehetőleg soha ne krémezzük be kezünket, testünket úgy hogy rajtunk vannak ékszereink, ugyanis rögtön rátapad a kövekre a krém, és elveszti gyönyörű ragyogását az ékszer.

Ékszerboltokban és ötvösöknél kapható ékszertisztító folyadékok vagy kendők is jól alkalmazhatóak még az ékszer tisztítására. Külön kapható gyöngyös ékszerekhez, ezüsthöz és aranyhoz is. Előnyük,hogy olcsók és nem igényelnek szakmai felkészültséget.

Lehetőleg mindig bízza szakértőre gyöngyös és valódi köves ékszerek tisztítását hogy ne okozzon kárt az ékszerben.
Vigyázzunk arra, hogy a gyöngyöt ne érje parfüm vagy vegyszer mert ezek könnyen károsíthatják, és ezzel csökken a szépsége és étréke is.

A Facebook adatlapodon később is megtalálod ezt az oldalt, ha a Megosztás gombra kattintasz.

Ezüst nyaklánc

Ékszer

Ezüst nyaklánc

Karikagyűrű fehér arany kövekkel, mattított és fényes